طبق روال سال‌های گذشته، اطلاعات دانشجویان ورودی جدید حدودا بیست مهر ماه (پس از تکمیل اطلاعات در سامانه گلستان) در کتابیار پند قابل دسترسی است. شروع استفاده از سرویس‌های امانت و مطالعه کتابیار پند برای این دانشجویان، به بعد از این تاریخ موکول می‌گردد.

چگونه در سامانه کتابیار پند کتاب امانت بگیریم!

پس از ورود به سامانه کتابیار پند بر روی یکی از مجموعه های زیر کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی مجموعه مورد نظر (به عنوان مثال "کتاب های چاپی")، بخش جستجوی پیشرفته مشاهده می‌شود.

"جستجوی پیشرفته در مخزن" شامل سه قسمت (فیلد، جستجوی عبارت و جستجو در(تمام مجموعه ها)) است که هرکدام به اختصار در قسمت زیر توضیح داده شده است.

نحوه جستجو در ادامه با ذکر مثال توضیح داده خواهد شد

فیلد

قسمت فیلد شامل موارد زیر می‌باشد:

فیلد مورد نظر را انتخاب نمایید.

                                                               

 

 

 

 

 

 

جستجوی عبارت

کلیدواژه مورد نظر را در این بخش وارد کنید. 

   

مجموعه ها:

مجموعه ها شامل موارد زیر می باشد:

مجموعه مورد نظر را انتخاب نمایید.

                                   

قدم دوم:  بعد از یافتن کتاب، روی عنوان یا تصویر کتاب که کلیک کنید.


 

قدم سوم: در سربرگ «مشاهده» وضعیت و مشخصات کتاب در کتابخانه از جمله : بارکد کتاب، شماره ثبت، تعداد جلد و کپی ، محل نگهداری کتاب، وضعیت در دسترس بودن کتاب و در حالت رزرو جهت امانت قرار گرفته است را میبینید.

همچنین مشخص شده است که این کتاب در چه مجموعه ای (مجموعه کتاب های فارسی یا مجموعه کتاب های لاتین )قرار گرفته و نیز جدول جزییات که در آن مشخصات کتاب را می توانید ببینید.

قدم چهارم : جهت به امانت گرفتن کتاب در صورتی که مخزن از سوی کتابخانه بسته باشد کافی است «رزرو» را انتخاب کنید. امکان لغو رزرو هم در اینجا وجود دارد به صورتی که وقتی موردی را برای رزرو انتخاب می کنیم در همان زمان هم می توانیم آن را لغو کنیم. در صورتیکه مخزن مورد نظر باز باشد عبارت «لطفا برای دریافت  و یا رزرو کتاب ، حضوری به کتابخانه مراجعه کنید» را مشاهده میکنید و باید برای امانت گرفتن آن کتاب به کتابخانه مورد نظرتان مراجعه نمایید.

دقت کنید:     کتابهایی که بارکد ندارند،امکان امانت گرفتن از طریق سامانه برایشان فراهم نیست و شما حتما برای امانت گرفتن آن باید به محل نگهداری کتاب مراجعه کنید.

  • ارسال شده توسط پشتیبان پند
  • شنبه, 1394/11/24 - 11:01
  • 0